طراحی وب سایت

فروردین ۱۹, ۱۳۹۸

قالب بندی تصاویر و محتوا و … برای ایجاد یک سایت طراحی وبسایت نامیده می شود . از زبانهای برنامه نویسی html ، css ، php ، java و … برای طراحی وب سایت استفاده می شود. در زمان طراحی وب با توجه به نیاز می توان چندین صفحه ایجاد کرد که در بین این صفحات ، صفحه اصلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا این صفحه رابط بین صفحات دیگر است به این صورت که کاربر از طریق این صفحه می تواند به صفحات دیگر ارجاع شود. در طراحی وبسایت هنر و خلاقیت و دانش با هم آمیخته می شوند و در کنار هم چیده می شوند تا یک وبسایت ایجاد شود . در پیاده سازی یک وب سایت  اصول و قواعد باید کاملا رعایت شود تا بتواند علاوه بر اینکه تمام انتظارات کاربران را برآورده کند بتواند جایگاه خوبی در صفحات گوگل بدست آورد.

نقش طراحی وب سایت در جذب کاربر

از طریق طراحی وب سایت می توانید با کاربران تعامل داشته باشید ولی باید سایت گیرایی و جاذبه داشته باشد تا فوری سایت را ترک نکنند . در طراحی وبسایت باید از ترکیب رنگها به درستی استفاده شود . سایت نباید دارای ویژگی های کسل کننده باشد به عنوان مثال اگر جزییات و کلیات از هم جدا نباشد کاربر به آسانی نمی تواند مطلب خود را پیدا کند و باعث می شود گیج و سردر گم شود و حاضر نشود که ادامه سایت را بازدید کند . فونتی که در طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می دهید باید خوانا و زیبا باشد و از تصاویر با کیفیت و کم حجم استفاده کند .

طراح وبسایت
طراحی وب سایت

تعیین هدف قبل از طراحی وب سایت

موضوع مهمی که در طراحی وب سایت باید به آن توجه شود این است که قبل از هر کاری باید هدف سایت مشخص شود زیرا طراح وب باید طراحی وبسایت را بر اساس کسب و کار مدیر سایت پیاده سازی کند. همچنین باید مخاطبانی که احتمال می دهید به سایت شما مراجعه خواهند کرد را مشخص کنید . ssl اعتبار سایت را افزایش می دهد و شما لازم است برای اینکه اعتماد کاربران را بدست آورید از این گواهی امنیت استفاده کنید تا نکات امنیتی برای صاحب سایت رعایت شود.

نکاتی که یک طراح وب باید در طراحی وبسایت آنها را رعایت کند

ظاهر وب سایت باید زیبا باشد تا کاربر راغب شود از کل سایت دیدن کند بویژه این زیبایی باید در مورد صفحه اول سایت به خوبی رعایت شود چون کل یک وب سایت بر مبنای home page   آن شکل می گیرد . پیاده سازی وب سایت به صورت زیبا ولی به دور از پیچیدگی از جمله وظایف طراح وب می باشد . در طراحی وب فاصله بین متن و عکس باید رعایت شود به طوریکه این فواصل کم نباشد باعث خستگی چشم کاربر شود و زیاد نباشد که ظاهر سایت از هم گسسته به نظر بیاید و حجم تصاویر باید کم باشد تا سایت با سرعت بیشتری لود شود. همچنین نکته بسیار مهمی که در بحث طراحی وب باید رعایت شود این است که سایت باید به گونه ای پیاده سازی شود که با همه مرورگرها سازگار باشد.

طراح وب
طراحی وبسایت

نخستین گامی که طراح وبسایت برای طراحی وب برمی دارد

طراح وب بهتر است در مرحله اول آن طرحی را که در ذهن دارد روی کاغذ پیاده سازی کند تا یک برداشت کلی از چیدمان وبسایت را بدست آورد و در مراحل بعدی راحتتر بتواند عناصر را در کنار هم قرار دهد و به ساختار دلخواه دست یابد . هنگام طراحی وب سایت به این نکته باید توجه شود که استاندارهای لازم رعایت شود به طوری که وب سایت مورد نظر در تمام مرورگرها نمایش داده شود و مورد استفاده تمام کاربران قرار گیرد.

رعایت استانداردهایی که طراح وب سایت باید رعایت کند

طراح وبسایت ، وبسایت را باید به گونه ای طراحی کند که علاوه بر کارایی و کیفیت با استانداردهای روز دنیا سازگار باشد و از همان ابتدا باید مواردی که برای سئو و بهینه سازی سایت ضروری هستند رعایت شود تا وب سایت در آینده از نظر سئو دچار مشکل نشود. از جمله موارد دیگری که طراح وب در یک شرکت طراحی وب سایت باید به آن توجه کند لوگوی سایت است. لوگو باید در عین سادگی و زیبایی در یک نگاه کارکرد آن وب سایت را نمایش دهد و کاربر با اولین نگاه به آن متوجه شود که این وب سایت در مورد چیست؟ اطلاعات مهم مانند شماره تماس شما بهتر است در بالای صفحات سایت قرار گیرد تا کاربر به آسانی بتواند با پشتیبانان سایت ارتباط برقرار کند .و همچنین طراح وب می تواند آدرس و ایمیل و تلفن را در فوتر قرار دهد .

شرکت طراحی وب سایت

ویژگی های یک وبسایت خوب که یک شرکت طراحی وبسایت باید به آنها توجه کند

طراح وبسایت بهتر است محتوایی را که در صفحات وب قرار می دهد در یک دسته بندی مرتب و منظم قرار دهد تا کاربر بتواند ارتباط خوبی با وبسایت برقرار کند ضمن اینکه این موضوع باعث زیبایی سایت نیز می شود . انتخاب یک فونت زیبا و مناسب نیز بسیار موثر است . نکته بسیار مهمی که طراح وب سایت باید به آن توجه کند واکنش گرا و ریسپانسیو بودن وب سایت است تا کاربران به آسانی بتوانند از طریق هر وسیله ای مانند گوشی ، تبلت و … به سایت مورد نظر دست یابد. و اگر از کد نویسی برای طراحی وب استفاده می کنید باید این کدها را بهینه کنید. شرکت های طراحی وب سایت زیادی وجود دارد که در میان این همه شرکت طراحی وبسایت ، شرکت طراحیوبسایت به این امید فعالیت می کند که بتواند خدمتی در خور مشتریان به آنها ارائه کند.

شرکت طراحی وبسایت

سادگی و منحصر به فرد بودن طراحی وب

در طراحی وبسایت انتخاب نام مناسب برای سایت ، گرافیک جذاب و محتوای یونیک و منحصر به فرد و رابط کاربری مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این صورت که وقتی کاربر وارد وب سایت می شود به آسانی به محتوای مورد نیاز خود دست یابد و علاقه مند باشد که مدت زمان بیشتری را در سایت سپری کند و دفعات بیشتری به سایت مراجعه کند نه اینکه دچار سردرگمی شود و سایت را ترک کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]